Διαγωνισμός Φωτογραφίας

1ος Μαθητικός Διαγωνισμός Φωτογραφίας Γυμνασίου Κουβαρά.

Ο Σύλλογος διδασκόντων του Γυμνασίου Κουβαρά, προκηρύσσει τον 1ο Διαγωνισμό Φωτογραφίας για τους μαθητές του Σχολείου, με θέμα:

Ο Τόπος μου

Στόχος του διαγωνισμού είναι:

• η ανάδειξη του φυσικού και του ιστορικού πλούτου της περιοχής Κουβαρά – Πέτα,
  • η επαφή των μαθητών με τον πλούτο αυτόν μέσω της φωτογράφισης.

Κανονισμός του Διαγωνισμού:

• Κάθε μαθητής μπορεί να υποβάλει από μία (1) έως τρεις (3) φωτογραφίες, που θα στείλει μέσω e-mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: lyckera@gmail.com μέχρι τις 29 Φεβρουαρίου 2024.

• Το e-mail θα έχει Θέμα: Διαγωνισμός Φωτογραφίας

• Στο κύριο μέρος του μηνύματος e-mail, θα πρέπει να αναγράφονται τα στοιχεία του μαθητή (Όνομα, επώνυμο, τάξη).

• Κάθε φωτογραφία θα πρέπει να συνοδεύεται από έναν προτεινόμενο τίτλο, που δίνει ο φωτογράφος στο έργο του.

• Οι φωτογραφίες θα πρέπει να αφορούν αποκλειστικά, είτε το φυσικό περιβάλλον της περιοχής (τοπία, χλωρίδα, πανίδα) ή ιστορικά και παλιά κτήρια του τόπου.

• Οι φωτογραφίες δεν θα πρέπει να απεικονίζουν πρόσωπα, ενώ θα πρέπει να είναι αυθεντικές, χωρίς να έχουν υποστεί επεξεργασία. Η λήψη τους να έχει γίνει μετά από την ημερομηνία έναρξης του διαγωνισμού, 13 Νοεμβρίου 2023.

• Τα έργα των μαθητών θα κριθούν από επιτροπή η οποία θα αποτελείται από τους καθηγητές του Σχολείου.

• Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν προς τα τέλη Μαρτίου 2024.

• Θα βραβευθούν οι τρεις (3) καλύτερες φωτογραφίες (μια από κάθε παιδί), σε ειδική τελετή που θα γίνει για το σκοπό αυτόν.

• Όλοι οι μαθητές φωτογράφοι θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής στο διαγωνισμό.

ΒΓΕΙΤΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ !!!

Μπορείτε να βλέπετε όσες φωτογραφίες λαμβάνονται για τον διαγωνισμό

επιλέγοντας την παρακάτω εικόνα.

1ος Διαγωνισμός Φωτογραφίας Γυμνασίου Κουβαρά